Borlänges Padelcenter har åtta helt nybyggda banor i högsta klass. Alla materialval såsom stolpar, glas och gräs är noga utvalt och håller för spel på högsta internationella nivå.

Vi har två fräscha omklädningsrum, ett för dam och ett för herr, med gemensam bastu.

På övervåningen finns uppvärmningsmöjligheter (motionscyklar, roddmaskin, stakmaskin och trainer) och konferensrum med kök.

I vår butik finns förutom uthyrningsmöjlighet av padelrack även bollar, kläder, padelracket, dryck, bars och kaffe till försäljning. Butiken är bemannad för försäljning onsdagar och torsdagar mellan 17-20. För frågor om shopen, kontakta geraldine@borlangepadel.se

Som medlem i Borlänge Padelklubb erbjuds gratis kaffe från Beans & Coffee i samband med spel. Bli medlem

Vi är helt kontantfria, all betalning sker via Swish.

Fredrik Hoel

Ägare, företagskontakt och utbildad tränare

info@borlangepadel.se

Magnus Boström

Ägare och utbildad tränare

magnus@borlangepadel.se

Per Engström

Ägare och ansvarig för seriespel

per@borlangepadel.se

Erika Berg

Utbildad tränare

erika@borlangepadel.se

Fanny Löfgren

Utbildad tränare

fanny@borlangepadel.se

Foad Rad

Utbildad tränare

foad@@borlangepadel.se

Geraldine Björklund

Manager och utbildad tränare

geraldine@borlangepadel.se

0760255514

Hannes Eriksson

Tränare

Linus Persson

Utbildad tränare

linus@borlangepadel.se

Millie Kempff

Värdinna

Therese Johansson

Värdinna

Vi finns på Södra Backa, Mästargatan 12 och har gratis parkering direkt utanför entrén.

Hitta till oss!